Spotkanie w ramach UNA EUROPA w Edynburgu

Spotkanie w ramach  UNA EUROPA w Edynburgu

3 oraz 4 października 2019 r. w Edynburgu odbyły się spotkania w ramach sieci UNA Europa Operational Leads meeting, Board of Directors meeting oraz General Assembly meeting.  Spotkania poświęcone były przygotowaniom do rozpoczęcia projektu 1EUROPE, na którego realizację Una Europa otrzymała dofinansowanie w wysokości 5 milionów Euro. Ponadto, przedyskutowano strategie i działania konieczne do podjęcia w najbliższych miesiącach.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele wszystkich partnerskich uniwersytetów. Uniwersytet Jagielloński był reprezentowany przez Prorektora UJ ds. Badań Naukowych i Funduszy Strukturalnych Pana Profesora Stanisława Kistryna, Dyrektora Jagiellońskiego Centrum Innowacji Pana Pawła Błachno oraz koordynatorów działań UJ w ramach sieci UNA EUROPA Prodziekana Wydziału Prawa i Administracji UJ Pana Profesora Bartosza Brożka, oraz Panią Hannę Gemzę z Działu Współpracy Międzynarodowej.

W spotkaniach uczestniczyli również w roli obserwatorów przedstawiciele Uniwersytetu z Helsinek. Władze uniwersytetu już od kilku miesięcy ubiegały się o dołączenie do prestiżowego związku uniwersytetów Una Europa. Oficjalnie Helsinki dołączyły w piątek 4 października 2019, za uprzednią zgodą wszystkich dotychczasowych członków.

Pracownicy Uniwersytetu w Edynburgu zorganizowali również spotkanie ekspertów z obszaru Data Science and Artificial Intelligence, w którym uczestniczył Pan Profesor Piotr Białas oraz spotkanie ekspertów z zakresu mobilności, w którym wzięła udział Pani dr Izabela Zawiska.

Kolejne spotkanie odbędzie się w styczniu w Brukseli i oficjalnie rozpocznie realizację projektu 1EUROPE.