Helsinki dołączają do UNA Europa, aby wspólnie budować europejski „uniwersytet przyszłości”

Uniwersytety partnerskie UNA Europa kształtują europejską tradycję intelektualną od prawie 1000 lat. Wspólne dziedzictwo partnerów i ambicja kształtowania przyszłości Europy są siłą napędową strategii sojuszu.

4 października UNA Europa powitała  nowego prestiżowego partnera, Uniwersytet w Helsinkach. „Uniwersytet w Helsinkach jest zaangażowanym partnerem, który wprowadza nowy i silny wymiar nordycki do różnorodnego portfolio badań, edukacji, języka i kultury UNA Europa. Dzięki wykorzystaniu uzupełniających się zalet czterech głównych obszarów UNA Europa, jesteśmy jeszcze lepiej przygotowani do sprostania wyzwaniom przyszłości ”- mówi profesor Alessandra Scagliarini, prorektor w Alma mater Studiorum Università di Bologna i przewodnicząca Rady Dyrektorów UNA Europa .

Prorektor Hanna Snellman, odpowiedzialna za sojusz UNA Europa w Helsinkach, oświadczyła: „To naprawdę znaczący krok dla Uniwersytetu w Helsinkach. Budujemy całkowicie nowy rodzaj strategicznego partnerstwa z naszymi europejskimi partnerami. Cztery obszary zainteresowania UNA Europa: Data Science & AI, Dziedzictwo Kulturowe, Studia Europejskie oraz Zrównoważony Rozwój zapewni komplementarność i jeszcze bardziej zwiększy wielkie wyzwania podkreślone w naszym planie strategicznym. Zasadniczo zwiększa to nasz wpływ na rozwiązywanie problemów społecznych i zwiększa nasze szanse na przyciągnięcie konkurencyjnego finansowania ”.

Przystępując do sojuszu UNA Europa, Uniwersytet w Helsinkach będzie miał możliwość wniesienia wkładu w projekt 1EUROPE od początku jego realizacji – celem projektu jest stworzenie nowych koncepcji edukacji międzynarodowej, uczenia się i badań.