Transfer Emergency Now! 10 days for change

Chcielibyśmy zaprosić Państwa do uczestnictwa w międzynarodowym projekcie „Transfer Emergency Now!”, zorganizowanym przez związek uniwersytetów UNA EUROPA. Jednostką wiodącą działań w programie jest Uniwersytet w Bolonii, który zaprosił do wspólnych działań pozostałe uczelnie zrzeszone w UNA EUROPA.

Projekt „Transfer Emergency Now!” jest związany z sytuacją pandemii COVID-19, która w poważny sposób dotknęła niemal każdego aspektu życia społecznego. W przeciągu 10 dni pod opieką mentorów oraz moderatorów zespoły studentów/doktorantów będą pracować nad autorskimi rozwiązaniami aktualnych wyzwań w zakresie 4 obszarów:

• wsparcia osób starszych, pozostających w izolacji;
  • bezpieczeństwa zakupów (supermarkety, lokalne sklepy);
  • poprawy jakości życia rodziców pracujących zdalnie;
  • kontynuacji aktywności społecznej obywateli (m. in. równość dostępu do informacji i edukacji).

Poszukujemy chętnych do udziału w projekcie

• studentów i doktorantów  UJ, niezależnie od kierunku studiów (Formularz do zgłoszenia: TUTAJ);
  • pracowników naukowych UJ, którzy są w stanie wesprzeć studentów w roli mentorów w pracy nad wybranymi aspektami projektu. Projekt ma charakter interdyscyplinarny, zachęcamy do włączenia się we wspólne działania każdego, zainteresowanego opartym na współpracy podejściu do procesu tworzenia innowacji (Formularz do zgłoszenia: TUTAJ).

Ze względu na tempo i dalsze kroki realizacji projektu prosimy o możliwie szybkie zgłoszenie, najpóźniej do 20.04.2020r. W tym celu prosimy o wypełnienie formularzy lub kontaktowanie się przez e-mail inkubator@uj.edu.pl -

Link dla Kandydatów - mentorów (opiekunów projektu): TUTAJ

Link dla Kandydatów - mentorowanych (twórców rozwiązań): TUTAJ

Poniżej umieszczamy anglojęzyczny opis projektu, prezentacja, oraz zagadnienia, które mają być realizowane pod opieką mentorów:

[EN]

OPER. TEN (Transform Emergency Now! 10 days for a change) it’s an open innovation design process aimed at developing fast solutions, to be implemented within a short span of time, to address real challenges related to the current COVID 19 emergency. OPER.TEN involves multidisciplinary teams of students, who are alumni of our open innovation programs. Each team is supported by a design thinking coach and can rely on a network of professors, experts, and professionals.

The process lasts ten days and puts a strong emphasis on early ideation and fast prototyping in order to compress the time necessary to select and validate the solution concept by testing it with users and relevant stakeholders.

You can have more details on the process in the following presentation

During its first edition, OPER.TEN worked on the following four challenges:

• Happy seniors! How might we support senior citizens who live alone and who are currently experiencing isolation due to the lock-down, to be more connected to other people and to do physical activities, without leaving their houses?
  • Safe supermarkets! How might we minimize the risk of infections in supermarkets and grocery stores?
  • Smart Working Parents! How might we help parents in lock-down to entertain and spend quality time with their young children while dealing with their current smart working routine?
  • Digital democracy! How might we enhance citizens to practice remote activities during the lock-down in order to be connected, informed and  keep-up with their professional and educational path?