Una Europa Bachelor in European Studies

Una Europa z dumą ogłasza rozpoczęcie swojego pierwszego wspólnego programu studiów - Una Europa Bachelor in European Studies, opracowanego przez osiem uniwersytetów Una Europa: Uniwersytet Jagielloński, Freie Universität Berlin, Alma Mater Studiorum – Universitá di Bologna, University of Edinburgh, Helsingin Yliopisto, KU Leuven, Universidad Complutense de Madrid and Université Paris 1 Panthéon-Sorbonne.

Program ten jest wynikiem zaangażowania uniwersytetów partnerskich w nowy poziom intensywnej, interdyscyplinarnej i opartej na badaniach współpracy międzynarodowej. Jest to pierwszy krok w ambitnym planie Una Europa, który zakłada opracowanie i wdrożenie wspólnych innowacyjnych formatów na wszystkich poziomach kształcenia, w celu podniesienia jakości wspólnej oferty edukacyjnej i współtworzenia środowiska edukacyjnego dostosowanego do potrzeb przyszłych absolwentów.

Una Europa Bachelor in European Studies to innowacyjny program, oparty na takich wartościach jak multidyscyplinarność i wielojęzyczność. W ramach tego kierunku, studenci będą rozwijać wiedzę na temat podstawowych aspektów i wartości Unii Europejskiej, jak również państw europejskich i społeczeństw w środowisku międzynarodowym. Dzięki multidyscyplinarnemu podejściu, studenci nauczą się poznawać i badać Europę oraz jej rolę na świecie a poprzez rozbudowany program mobilności, będą mieli okazję zamieszkać i rozwijać się w międzynarodowym środowisku.

Emily Palmer,  Una Europa Secretary-General: "Jesteśmy bardzo dumni z tego znakomitego programu, który nasi zaangażowani pracownicy akademiccy opracowali wspólnie w różnych krajach, językach, instytucjach i obszarach naukowych. Z niecierpliwością czekamy na rozpoczęcie rekrutacji naszych pierwszych studentów na przyszły rok akademicki."

Zgłoszenia do programu są już otwarte pod adresem www.jointbaes.eu/apply. Zachęcamy studentów z krajów spoza EOG do składania aplikacji do 1 marca, a studentów z krajów EOG do 1 czerwca. Więcej informacji na temat programu jest dostępnych w broszurze programowej oraz na oficjalnej stronie internetowej: baes.una-europa.eu/overview