Pomiń baner

• natalia1103.szymanska@student.uj.edu.pl
  • Czapskich 4/23
  • 31-110 Kraków

Nabór do drugiej edycji programu Una Europa Doctoral Programme in Cultural Heritage (Una-Her-Doc)

Z przyjemnością informujemy, że nabór do drugiej edycji programu Una Europa Doctoral Programme in Cultural Heritage (Una-Her-Doc) na rok akademicki 2022-2023 został otwarty.

By przekazać podstawowe informacje o tym programie, Una Europa Self-Steering Committee in Cultural Heritage organizuje webinar (w języku angielskim).

Uwaga! rejestracja na to wydarzenie odbywa się do 6 czerwca 2022.

Więcej informacji w wersji angielskiej zaproszenia (poniżej).

We are happy to inform you that our Una Europa Doctoral Programme in Cultural Heritage (Una-Her-Doc) – a truly interdisciplinary, international and multilingual program bringing together 8 major European universities – is open for application, for the second generation of Doctoral Candidates starting their studies in the academic year 2022-2023.

Join the Launch Webinar on June 8, 2022 at 9h CEST, to find out the details of the programme and to meet and interact with professors, researchers and doctoral candidates of 8 Una Europa universities.

Register here, by June 6, 2022, to receive the link and program of the Webinar.

More information about the program on Una-Her-Doc web page or in the video of the launching webinar for Una-Her-Doc first cohort, 2021-2022.

Please do not hesitate to share the information with anyone who you think might be interested in joining.

We look forward to seeing you on June 8, 2022!