Świąteczne spotkanie Una Europa w UJ

Dzisiaj (19.12.2023) odbyło się świąteczne spotkanie Una Europa w UJ, które rozpoczęliśmy przedświątecznym Una Quizem.  Prof. Kistryn oraz Dorota Maciejowska poprowadzili quiz, który sprawdził wiedzę uczestników na temat Una Europa.

Świąteczny Una Quiz nie tylko stanowił ciekawe urozmaicenie spotkania, ale również był doskonałą okazją do integracji uczestników i jeszcze lepszego zrozumienia istoty oraz celów Una Europa. Element konkurencyjny sprawił, że spotkanie miało nie tylko charakter merytoryczny, ale także pozwoliło na nawiązanie nowych relacji i zacieśnienie współpracy między przedstawicielami różnych uczelni.

Następnie rozpoczęła się oficjalna część spotkania. Prof. Stanisław Kistryn podsumował udział Uniwersytetu Jagiellońskiego w General Assembly w Dublinie oraz bieżące działania realizowane w ramach Board of Directors.

Działania strategiczne w ramach Una Europa zostały szczegółowo przedstawione przez Dorotę Maciejowską oraz Marynę Palamarchuk, natomiast kwestie związane z wydarzeniami i komunikacją omówiła Izabela Garibaldi.

Następnie głos zabrali przedstawiciele UJ, prezentując efekty swojej pracy w ramach różnych projektów Una Europa. Dr Elżbieta Binczycka-Gacek podsumowała projekt Una.Resin w Brukseli oraz szkołę zimową "Heritage of Conflict / Heritage in Conflict" dla doktorantów Una Her Doc. Dr hab. Marlena Gryl przedstawiła strategie i plany aktywności w obszarze "Future Materials" w ramach projektu Una.Futura. Natomiast mgr Agnieszka Sznajder z Bezpieczni UJ opowiedziała o Una Europa Staff Week pod hasłem "Embrace Equity, Empower Inclusion".

Dziękujemy wszystkim za aktywne uczestnictwo i zaangażowanie w działania realizowane w ramach Una Europa. Wspólnie tworzymy nie tylko zespół, ale także silną społeczność, która dąży do osiągnięcia wspólnych celów.

W związku z nadchodzącymi świętami, życzymy wszystkim radosnych i spokojnych chwil w gronie najbliższych. Niech ten czas przyniesie wiele radości, odpoczynku oraz inspiracji. Życzymy również owocnego i pomyślnego Nowego Roku, pełnego nowych wyzwań i sukcesów.

Autor: Izabela Garibaldi