Spotkanie wewnętrzne Una Europa w UJ - 23.01.2024

W dniu 23 stycznia 2024 roku odbyło się wewnętrzne spotkanie Una Europa na Uniwersytecie Jagiellońskim w celu wymiany doświadczeń i planowania kolejnych kroków.

Spotkanie rozpoczęło się o godzinie 13:00 od nieformalnego networkingu przy kawie, który umożliwił uczestnikom nawiązanie nowych kontaktów oraz wymianę spostrzeżeń przed oficjalnym rozpoczęciem agendy.

O godzinie 13:30, Prof. Stanisław Kistryn, Pełnomocnik Rektora UJ ds. współpracy w ramach Una Europa, oficjalnie rozpoczął spotkanie. W pierwszej części przedstawiono uczestników programu "Live my Life" z Uniwersytetów partnerskich, m.in. Claudię Thomas z Freie Universität Berlin oraz Juliána Muñoz Montesa z Universidad Complutense de Madrid. Następnie Prof. Stanisław Kistryn przedstawił bieżące działania w ramach Board of Directors.

Zespół Una Europa, reprezentowany przez Marynę Palamarchuk, Izabelę Garibaldi, Paulinę Chodoń oraz Klaudię Mucę omówił priorytety i plany na najbliższy okres oraz wydarzenia i komunikację.

Kolejnym ważnym punktem były wystąpienia przedstawicieli UJ w poszczególnych zespołach Una Europa. Dr inż. Izabela Zawiska przedstawiła plany dotyczące Una4UA2, kontynuacji działań Una Europa wspierających partnerów z Ukrainy. Mec. Alicja Nowakowska i mec. Marta Sajna przedstawiły zakres działań Legal Cluster oraz omówiły dotychczasowe osiągnięcia i planowane prace. Dr Natasza Styczyńska podsumowała szkołę zimową BAES w Brukseli, dzieląc się doświadczeniami z udziału UJ w tym ważnym wydarzeniu.

Następne spotkanie zostało zaplanowane na 20 lutego 2024 roku. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym uczestnikom spotkania. Dziękujemy za Waszą obecność, aktywny udział w dyskusjach i za wkład w rozwijanie współpracy w ramach Una Europa.

Autor: Izabela Garibaldi