Spotkanie wewnętrzne Una Europa w UJ - 19.03.2024

19.03.2024 w Collegium Novum UJ odbyło się spotkanie wewnętrzne przedstawicieli z Uniwersytetu Jagiellońskiego zaangażowanych w działania Una Europa. Spotkanie rozpoczęło się od nieformalnego networking'u , który dał uczestnikom możliwość wymiany spostrzeżeń i nawiązania nowych kontaktów, co stanowi ważny element budowania współpracy w ramach Una Europa.

O godzinie 13:30 rozpoczęło się formalne spotkanie, które rozpoczęła Maryna Palamarchuk, przedstawiając działania bieżące i strategiczne. Następnie głos zabrała Izabela Garibaldi, która omówiła najważniejsze wydarzenia i działania komunikacyjne.

W kolejnej części spotkania nastąpiły prezentacje przedstawicieli Uniwersytetu Jagiellońskiego, którzy zaprezentowali różnorodne inicjatywy i projekty realizowane w ramach Una Europa. Profesor Jakub Szlachetko przedstawił SOLARIS jako przykład infrastruktury badawczej dla otwartej nauki, podkreślając jej rolę w promowaniu innowacji i rozwoju badań naukowych. Mgr Julianna Karaszkiewicz-Kobierzyńska oraz Natalia Szymańska zaprezentowały koncepcję Future UniLab, akcentując jego znaczenie dla kształtowania przyszłości edukacji. Kolejną prezentację pt. "Informacje o postępach w tworzeniu Joint Bachelor in Sustainability" przedstawiła mgr Lena Helińska, podsumowując dotychczasowy wkład w rozwój programu edukacyjnego o tematyce zrównoważonego rozwoju. Na zakończenie, dr Małgorzata Winiarska-Brodowska podsumowała udział Uniwersytetu Jagiellońskiego w konferencji International Communication Association, prezentując najważniejsze wnioski i refleksje z tego wydarzenia.

Ostatnią częścią spotkania było poświęcenie czasu na swobodną wymianę opinii i dyskusję. Uczestnicy mieli okazję podzielić się swoimi refleksjami na temat prezentacji oraz wyrazić swoje sugestie i pomysły na przyszłe działania w ramach Una Europa.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za ich zaangażowanie oraz aktywny udział w spotkaniu.